Italian Cuisine Krakow

Italian Cuisine Krakow

Autentyczna włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Restauracje włoskie to w większości polskich miast najpopularniejszy rodzaj restauracji. Lubimy jedzenie włoskie gdyż jest smaczne, treściwe i ceszy oko. Oczywiście najczęściej decydujemy się na pizzę. Mocniej wrażliwi smakują rzadsze dania obiadowe takie jak canelloni, polentę czy desery włoskie.
Szukając prawdziwej włoskiej restauracji należy przyjrzeć się kilku istotnym elementom: jak wiele półproduktów rzeczywiście jest sprowadzanych z Włoch, czy w menu są też nie tak znane włoskie dania, czy karta win, oferuje typowo włoskie wina. Włoskie potrawy to bogata różnorodność oraz dania z różnych części kraju. Dobra włoska restauracja wprowadzi naturalnie włoski nastrój.

Włoska kuchnia jest łatwa, co nie zmienia faktu, że że nie jest pyszna Z czystym sumieniem można stwierdzić, że jest to niezwykle smaczna kuchnia z Europy .

Wykwintne wino z Włoch

Jakakolwiek szanująca się knajpka włoska, która ubiega się do tytułu bycia ekskluzywnym punktem na gastronomicznej mapie miasta, nie powinna ignorować wina. Kolacja koniecznie powinien zawierać też aperitiff. Odrobina czerwonego wina to przy włoskim posiłku cos zupełnie naturalnego. restauracja włoska La grande Mamma w Krakowie Klasyczne wina z Włoch to przede wszystkim toskańskie bolgheri, kalabryjskie ciro a także noto z Sycylii. Włoska restauracja – jeśli rzeczywiście chce być rozpoznawana jako prawdziwie włoska, powinna posiadać szeroką kartę win.

Klasyczna kuchnia włoska

Chcąc poznać fenomen kuchni włoskiej bez wątpienia warto wybrać się do restauracji, która umie przyrządzić nie tylko makaron i pizzę.
Zobacz film